ברוכים הבאים לYour College

  איזה דברים כדאי לעשות לפני תחילת הלימודים

  איזה דברים כדאי לעשות לפני תחילת הלימודים

  לימודים הם תקופה שבה מושקע רוב הזמן. מי שהמטלות מחייבות אותם להשקיע בלמודים כל דקה פנויה מתקשים, באופן טבעי וצפוי, להתפנות לסידורים שונים, מהם חיוניים. לכן חלק מהיערכות נכונה ומושכלת לקראת פתיחת שנת לימודים הוא השלמת כל הדברים החיוניים, קל וחומר אלה שצריכים להיעשות במועדם ואינם סובלים דיחוי.

  כדי לא לשכוח אף לא אחד מהם- חשוב להתיישב ולרשום את כל המטלות ולדרג אותן על פי סדר חשיבותן והזמן העומד להשלמתן.

  דרגו את המטלות לפי סדר חשיבותן ודחיפותן

  בין הדברים השונים: בדיקות רפואיות שנתיות, חיסונים, חידוש דרכון, קניית בגדים, רכישת ציוד לימודי, הסדרת החשבון בבנק, טיפול שיניים ועוד. דבר נוסף, חשוב ביותר, הוא לתכנן את מערכת שעות הלימוד ולמצוא עבודה. שני דברים אלה יקשה עליכם לעשות תוך כדי תנועה. נושא נוסף הוא איתור מלגות רלוונטיות עבורכם והגשת מועמדות להן. אין ספק כי כל מקור מימון חיצוני שיסייע לכם בתשלום עבור הלימודים והמחיה יחסוך מכם לעבוד שעות נוספות לאין קץ.

  לפני הלימודים הוא הזמן הנכון לטפל ברכב שלכם, לבצע שינויים בבית, לשפץ את הטעון שיפוץ. תכנון מושכל הוא גם תכנון לוח הוצאות ורשימה של כל המרכיבים בו. כך תוכלו לקבוע לעצמכם מסגרת תקציבית ולהתנהל בתוכה. כך יהיה לכם מידע על אודות חריגות, הוצאות בלתי צפויות ועוד.

  לפני שנת הלימודים מומלץ גם להיפגש עם אנשים חשובים ויקרים לכם, מן הסתם חלקם מתגוררים רחוק מכם. במהלך הלימודים ודאי קשה יותר להשקיע בשמירה על קשר.

  זמן איכות לעצמכם

  בין הדרישות לאילוצים, בין החובות וההתחייבויות, בין הצרכים הדחופים, חשוב לדעת כי יש גם רצונות ולחשוב לייחד ולייעד גם להם תשומת לב ולהשקיע בהם זמן ומשאבים. לפני הלימודים חשוב לקחת זמן לעצמכם ולבני/בנות זוגכם. לבלות. לטייל. לנוח. למלא מצברים. בעוד זמן קצר, כאשר תהיו שקועים בלימודים ויקשה עליכם להרים את הראש ולהביט סביבכם, אתם עשויים/עלולים להתגעגע לתקופה הרגועה שקדמה ללימודים, לכן חשוב ומומלץ לנצל אותה עד תומה.

  עבור מי מכם ששנת הלימודים הקרובה צפויה להיות שנת הלימודים הראשונה שלהם במוסד להשכלה גבוהה, היום הראשון אמור להכניס אתכם להלם קל. טבעי שתתרגשו. טבעי שההתרגשות תציף אתכם, לכן חשוב לבצע מבעוד מועד, בתכנון, בשיקול דעת, את כל מה שנכון וראוי שייעשה לפני תחילת שנת הלימודים.

  בדקו כי יש ברשותכם המסמכים והאישורים הנדרשים. בדקו ששילמתם מקדמה. עברו שוב ביום שלפני הלימודים על רשימת המטלות והציוד שתכננתם אותה. השלימו חוסרים.

  אין צורך לשבור את הראש בהכנות לקראת הלימודים אלה לפתוח ולהפעיל אותו. זה הכל. במידה מסוימת גם פתיחתה של שנת הלימודים היא “שלום כיתה א'” בדקו אפוא שיש לכם מכשירי כתיבה, מחשב תקין, כסף מזומן. בהצלחה!

  השאר תגובה


  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  נגישות