ברוכים הבאים לYour College

  איך מוצאים עבודה בזמן הלימודים?

  איך מוצאים עבודה בזמן הלימודים?

  לימודים עולים לא מעט כסף ( ויש מקומות שזו לשון המעטה לתיאור עלותם), לכן סטודנטים רבים נדרשים לעבוד כדי לממן ולו גם חלק מעלות הלימודים, שאינה מתמצה רק במחיר שנת לימודים אלא במכלול ההוצאות הנלוות.

  ניתן לומר שסטודנטים רבים משקיעים מאמצים כדי למצוא כל עבודה שהיא- מהגורן ומן היקב. רבים לא בוחלים בעבודות כגון מלצרות, תדלוק רכבים, שומרים במקומות שונים, שטיפת מכוניות, משגיחים בבחינות ועוד. כל מלאכה מכבדת את בעליה והזקוקים לכל שקל- בפרט.

  על לוחות מודעות במוסדות לימוד מוצעות משרות סטודנט ועבודות במקומות שונים. היצע עשיר של עבודות מתפרסם  ומתעדכן און ליין בלוחות מודעות בעיתונים ובאתרים שונים.  בני מזל הם מי שיש להם משרות או חצאי משרות במקומות שבהם משולם להם שכר שאינו שכר סטודנט נמוך.

  קשרים וכישורים

  היעזרו בהיכרויות ובקשרים. השתתפו בירידי תעסוקה., בכנסים, בתערוכות. אם יש לכם עיסוק מיוחד או כישורים מיוחדים, הדפיסו כרטיס ביקור והפיצו אותו. ניתן כיום להזמין כרטיס ביקור דיגיטלי שמתממשק על עמוד פייסבוק עסקי, אתר אישי ועוד. צרפו אותו להתכתבויות שלכם, הפיצו אותו בכל מקום. שלחו לחמכם.

  עבודה נגישה וזמינה לסטודנטים היא עבודות חונכות, שמזכה גם במלגה. תמורת התנדבות בת שעות אחדות בשבוע תוכלו לקבל מלג שתסייע לכם במימון הלימודים. הפעילו את כל החיישנים שלכם כדי לקלוט הצעות עבודה קונקרטיות או הזדמנויות להציע עצמכם.

  מי שבוחרים במסלול לימודי ערב יכולים לעבוד אפילו במשרה שלמה. מי שבוחרים, לדוגמה, בעבודות שמירה במקומות מסוימים יכולים לנצל את הזמן ללימודים. ולהכנת מטלות שונות במסגרתם.

  חשיבותם של קורות חיים מסודרים

  חשוב להכין קורות חיים באופן מקצועי, ולכלול בהם כישורים המאפיינים אתכם כגון התמדה, חריצות, מסירות ונאמנות, יכולת עבודה בצוות. אם יש לכם מקומות שהתנדבתם או שאתם מתמידים כיום- ציינו זאת. נצלו את הרשתות החברתיות לחשיפה. פרטים מסוימים בקורות החיים שלכם עשויים להיות היתרון היחסי שלכם גם בהגשת מועמדות לעבודות פשוטות-ביחס.

  דווקא משום ששכר שעתי לעבודות סטודנטים הוא נמוך, יש חשיבות למספר שעות העבודה. מי מכם שרוצים ויכולים לעבוד שעות רבות, ודאי עשויים להעדיף מקומות, שבהם ניתן לעבוד במשמרות שונות, לרבות ואולי בעיקר בסופי שבוע. מסעדות ובתי קפה הם מקומות אופציונאליים עבורם.

  חשוב לדעת כי חיפוש עבודה הוא עבודה לכל דבר ומכל בחינה שהיא. צריך לעשות אותה ברצינות, בהשקעת מחשבה וזמן. אם מוצעות לכם עבודות אחדות- שקלו היטב איזו מהם היא המתאימה לכם ביותר בזמן הלימודים. אם הלימודים מאומצים ותובעניים, אל תעמיסו אליכם מאמץ יתר, כי בשורה התחתונה- סיום הלימודים וקבלת תעודת ההסמכה היא המטרה.

  מציאת עבודה בזמן לימודים קשה יותר, מן הסתם, מאשר לפניהם, לכן חשוב להתחיל לחפש עבודה לפני תחילת הלימודים.

  השאר תגובה


  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  נגישות