ברוכים הבאים לYour College

  אפשרויות תעסוקה למעצבים גרפיים

  אפשרויות תעסוקה למעצבים גרפיים

  תחומי העיצוב והאמנות השתנו באופן חסר תקדים בעשורים האחרונים, הודות לכניסה של פלטפורמות טכנולוגיות לעולם העיצוב. כיום לימודי עיצוב גרפי מתבצעים באופן כמעט מוחלט במחשב, באמצעות תוכנות ייעודיות, כמו תכנת פוטושופ הנודעת. לימודים במכללה במסלול של עיצוב גרפי פותחים את הדלת לאפשרויות תעסוקה רבות, כך שבהחלט מומלץ להכיר את התחום שעושה מהפיכה בעולם העיצוב והאמנות.

  מה זה בעצם לימודי עיצוב גרפי?

  לימודים במכללה במסלול עיצוב גרפי מכסים נושאים רבים בתחום, הן מהצד התיאורטי והן מהצד הפרקטי. בתחילת המסלול, אתם תלמדו על התיאוריות בעולם העיצוב. מדובר בתחום שמלמד רבות על “אחורי הקלעים” של עולם העיצוב. בשלב הזה תלמדו על תנועה, אור וצל, פרספקטיבה, בחירת צבעים נכונה, ונושאים נוספים שישפיעו על התוצר הסופי שלכם.

  לאחר השלב התיאורטי, תלמדו כיצד להפיח חיים בתיאוריה באמצעות תכנות עיצוב גרפי. אילוסטרייטור ופוטושופ הן שתיים מהתוכנות הנודעות בתחום, אך ניתן ללמוד עיצוב גרפי גם עם תוכנות אחרות. באמצעות התוכנות המתוחכמות הללו, תוכלו לעצב אלמנטים שונים באמצעות מסך דיגיטלי בלבד. 

  כאשר תשתמשו בתוכנות הללו, אתם תלמדו כיצד לשרטט, לאייר ולכתוב באופן שמביא ליצירה של ממש. 

  מה מקבלים בלימודי עיצוב גרפי?

  עיצוב גרפי דורש לא מעט השקעה; מדובר בלימודים שאורכים מספר שנים או מספר חודשים, בהתאם למסלול הלימודים והמוסד שבו בחרתם. במהלך הלימודים אתם תכסו נושאים רבים, והתמדה מהווה מפתח להצלחה בתחום.

  לאחר סיום הלימודים, תקבלו תעודה של מעצב/ת גרפי, אך זה לא הדבר היחיד. כדי לצאת לעולם התעסוקה ולהצליח בתחום הגרפיקה, חשוב שיהיה לכם תיק עבודות. לכן, מומלץ לבחור במוסד לימודים שמאפשר לכם לבנות תיק עבודות מכובד באמצעות פרויקטים שונים. בנוסף, מומלץ לתרגל את כל הידע שרכשתם גם בזמן החופשי שלכם כדי להתמקצע בתחום. מדובר בעולם שמתפתח ללא הרף, וכדי להצליח בתחום, תצטרכו להיות מעודכנים בכל החידושים בתחום – לרבות תוכנות וטכניקות עיצוב.

  במה עובדים מעצבים גרפיים?

  מדובר באחת השאלות החשובות ביותר בכל הנוגע ללימודי גרפיקה. הדבר הראשון שעליכם לדעת על עבודה בגרפיקה היא שיש לה ביקוש רב. חברות רבות, קטנות, בינוניות וגדולות כאחד זקוקות למעצבים גרפיים צמודים שיעבדו עבורן.

  עם תעודה של מעצב/ת גרפי תוכלו למצוא תעסוקה רבה במגוון מקומות:

  • חברות הייטק
  • חברות פרסום
  • חברות שיווק
  • חברות עיצוב
  • חברות בנייה ועיצוב אתרים

  ועוד ועוד… 

  מלבד המקומות הללו, תוכלו גם לעבוד כעצמאיים; תעודת מעצב גרפי מאפשרת לכם ליהנות מהכנסה קבועה עם חברות או בעבודה עצמאית. אם תבחרו במסלול העצמאי, תוכלו לקבוע את השעות שלכם ולקחת פרויקטים שמעניינים אתכם. לא ניתן לעשות זאת באופן מידי לאחר הלימודים, אלא אחרי בניית תיק עבודות, כך שחשוב שתהיה לכם דריסת רגל מקצועית בתחום הגרפיקה.

  עיצוב גרפי מהווה עולם שלם וייחודי של עיצוב ויצירה שהוא דינמי יותר מאי פעם. לימודים במכללה של עיצוב גרפי מעניקים לכם רקע אקדמי וגם ניסיון מעשי בתחום, כך שבהחלט מומלץ לשקול את התחום אם יש לכם זיקה לעולם האמנות והעיצוב.

  השאר תגובה


  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  נגישות