ברוכים הבאים לYour College

  התנאים לקבלת רישיון כנוטריון לאחר לימוד משפטים

  התנאים לקבלת רישיון כנוטריון לאחר לימוד משפטים

  נוטריון הוא עורך דין, ולכן כדי להיות נוטריון אתם צריכים לסיים תואר במשפטים וגם לעבור את מבחני לשכת עורכי הדין על מנת לעסוק כעורכי דין פעילים. מדוע זה חשוב במיוחד? משום שסיום התואר הוא רק תחילת הדרך שלכם לקראת קבלתכם ללשכת הנוטריונים, ומיד תראו שמבלי לעבור את מבחני הלשכה לא ניתן ללכת במסלול זה. הדרישות להיותכם נוטריונים הן כדלקמן.

  עיסוק כעורך דין 10 שנים לפחות

  על הנוטריון לעסוק כעורך דין לפחות 10 שנים, ולהיות חבר לשכת עורכי הדין למשך פרק זמן זה. האינטראקציה עם לקוחות, שופטים ועורכי דין צד ג’ צריכה להיות תקינה ולעבור ללא עבירות משמעת למיניהן. עורך דין שסיים בתנאים אלה 10 שנים בעבודה כעורך דין מייצג יוכל להגיש בקשה להיות נוטריון.

  עבר נקי ולא פלילי

  העבר הפלילי שלכם צריך להיות נקי וללא רבב. זה לא סוד שישנם עורכי דין שעל אף עבירות פליליות שצברו בעבר, עובדים במקצועם. מבלי שישנה מחיקת רישום פלילי, והוא נותר על כנו, לאדם שצבר אותו אסור להיות נוטריון. הנוטריון יהיה אך ורק עורך דין שצלח את חייו האזרחיים ללא עבירות פליליות.

  אזרח ישראל או תושב

  אזרחות או תושבות הן תארים מחייבים על מנת להגיש בקשה להיות נוטריון בישראל. על המועמד שמבר את הבקשה להיות אזרח ישראלי או תושב בעל אישור תושבות שאינו אזרחי אך מותר לו לשהות בישראל. אחזקה באישורי אזרחות מעין אלו היא היחידה שמאפשרת למגיש הבקשה ללמוד להיות נוטריון. כל אשרת שהייה אחרת לא מאפשרת את המסלול הזה.

  לימוד בקורס נוטריונים מוכר על ידי משרד המשפטים

  על המועמד ללמוד בקורס נוטריונים המוכר על ידי משרד המשפטים כדי להימנות עם חוג הנוטריונים הישראל בלשכת הנוטריונים. עליו לעבור את הקורס בהצלחה, להפנים את מה שנלמד בו ולהשתמש בידע שלמד גם בחיי המעשה, בעת עבודתו. לאחר גמר הקורס והצגת כל התנאים שנדרשו מעלה, יכול אותו עורך דין להירשם בלשכת הנוטריונים ולהיות נוטריון מן המניין.

  זכרו כי אחריות הנוטריון גדולה ולעתים כמו שיפוטית

  מדוע סמכותו של הנוטריון כה חזקה וקבלה למקצוע זה מצריכה תנאים כה קפדניים? משוטם שבשונה מעורך דין רגיל הוא לא מייצג לקוח, הוא מייצג את האמת. כאשר לקוח דורש תרגום או אישור תרגום, עליו לומר לו את כל האמת בהפנים אם התרגום נאמן או לא נאמן למקור ולספק לו חלופה מאושרת על ידו. כאשר אדם מבקש שאדם מבוגר ממנו ינסח צוואה, הנוטריון לא יחתום עליה אם יהיה לו חשד שהיא נחתמה תחת לחץ פסול שלו, ולא בצלילות הדעת. מנגד, נוטריון שחותם על כאלו מסמכים מכשיר אותם להיות מחייבים. קשה מאד יהיה לערער עליהם בערכאות משפטיות עתידיות. 

  השאר תגובה


  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  נגישות