ברוכים הבאים לYour College

  כל מה שרצית לדעת על לימודי משפטים 

  כל מה שרצית לדעת על לימודי משפטים 

  אם אתה כאן, רוב הסיכויים שאתה שוקל ללמוד משפטים. אספנו עבורך דברים שחשוב שתדע על לימודי משפטים, על מנת שתוכל לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורך.
  תואר ראשון במשפטים הוא הבסיס לאחד משני מסלולי קריירה- עריכת דין או משפטנות.

  למי מתאים ללמוד משפטים?

  כמובן, שלימודי משפטים מתאימים בראש ובראשונה למי ששואף לקריירה בתור עורך דין  או משפטן. חשוב שתדע שתואר ראשון במשפטים מהווה תנאי סף למעבר מבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין. נוסף על כך, לימודי משפטים מתאימים גם לאנשים שעובדים בחברות עסקים גדולות ולאנשים שעבודתם היא במנהל הציבורי, על מנת להפוך לאנשי מפתח בארגונם, להתקדם בסולם המקצועי ולשפר את משכורתם.

  איפה כדאי ללמוד?

  בעבר, לא היו מוסדות לימוד רבים בישראל בכלל, וללימודי משפטים בפרט. לעומת זאת, היום שוק עורכי הדין הוא שוק מבוקש ואפילו מוצף וקיימים מסלולים רבים ללימוד משפטים, גם באוניברסיטאות וגם במכללות. נוסף על כך, עם הזמן קמו מכללות שמתמקדות בעיקר בתחום לימוד המשפטים. תוכל למצוא מגוון תוכניות לימודים עדכניות שנלמדות על ידי אנשי הסגל המובילים בתחום המשפטים בארץ. ישנם גם מסלולים המאפשרים שילוב בין לימוד משפטים ללימוד תחום דעת נוסף כמו כלכלה, הנדסה, נדל”ן וכו’ שמאפשרים לבוגרים להשתלב בתעשייה בצורות שונות ומגוונות תודות לידע הנרחב אותו רכשו במהלך הכשרתם. 

  כמה זמן נמשכים הלימודים?

  לימודי תואר ראשון במשפטים נמשכים בין שלוש וחצי לארבע שנים. תקופת ההתמחות על מנת להפוך לעורך דין אורכת בין שנה וחצי לשנתיים במנהל הציבורי או במשרד עורכי דין. כמו כן, ישנה גם תקופת לימודים לקראת בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין.

  מה כדאי לדעת על תקופת ההתמחות?

  לקראת סיום לימודי התואר הראשון, מתחילה התקופה בה הסטודנטים מחפשים את ההתמחות המתאימה להם ביותר. ההתמחות יכולה להיות במשרד עורכי דין פרטי, למשל  משרד בבעלות עורך דין ביטוח, עורך דין מיסים, עורך דין תעבורה ועוד, הכל תלוי בשאיפות העתידיות של כל סטודנט באופן אינדיבידואלי. אפשרות נוספת היא התמחות בלשכה משפטית או בשירות הציבורי כמו למשל באחת הרשויות המקומיות או באחד ממשרדי הממשלה. 

  בחלק ממוסדות הלימוד ישנה אפשרות לשלב את התמחות כחלק מהתואר, כדי לזרז את קבלת רישיון עריכת הדין ואת ההשתלבות של הבוגר או הבוגרת בשוק העבודה של עולם המשפט.

  במהלך ההתמחות, תוכל להתחיל לטפל בשלל עניינים שהם חלק מההתנהלות היום יומית של המשרד או הלשכה כמו למשל: לסכם דיונים, להכין תיקים לקראת משפט, לסרוק מסמכים וגם לסייע לצוות ולהשתתף בדיונים המתנהלים במשרד, על מנת להתנסות ולצלול עמוק עוד יותר לתוך ההתנהלות השוטפת של עבודת עורך הדין.
  כפי שנאמר, בסוף תהליך ההתמחות תוכל לגשת לבחינה מטעם לשכת עורכי הדין, על מנת לקבל את רישיון עורך הדין שלך. לאחר מכן לעיתים תוכל ותרצה לחזור למשרד בו התמחית, כעורך דין מן השורה ולעיתים תמשיך לעבר המשרה הבאה שלך בעולם המסקרן והמרתק של עריכת הדין. 

  השאר תגובה


  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  נגישות