ברוכים הבאים לYour College

  לימודי משפטים – תואר ראשון במשפטים

  לימודי משפטים – תואר ראשון במשפטים

  לימודי משפטים נמשכים כ-3.5 שנים. ניתן ללמוד משפטים במכללות או באוניברסיטאות ברחבי הארץ. לא מספיק לסיים את הלימודים, שכן לאחר הלימודים יש לסיים בהצלחה גם תקופת התמחות במשרד עורכי דין וכמו כן לעבור את הבחינות של לשכת עורכי הדין בישראל. קחו בחשבון שאם יש לכם תואר במשפטים, אין זה אומר שאתם חייבים להתעסק בעריכת הדין. אתם יכולים להתעסק גם בתחומים אחרים כמו, ייעוץ משפטי, להשתלב כמשפטנים בארגונים שונים ועוד. 

  רקע כללי על הלימודים

  אין ספק שתואר במשפטים הוא תואר שהוא לא רק מבוקש אלא גם יוקרתי. יש לעמוד בתנאי הקבלה שהם: ציון גבוה בפסיכומטרי ובחינות הבגרות. לאחר מכן יש גם לעבור התמחות וגם להצליח בבחינות ההסמכה שנחשבות למאתגרות וקשות. במהלך הלימודים, תוכלו לרכוש ידע מקיף בכל מיני תחומים ונושאים כמו, דיני עונשין, דיני נזיקין, תורת המשפט, משפט עברי, דיני משפחה, דיני חוזים ועוד. במהלך הלימודים, תצטרכו גם לבחור מסלול התמחות. יש מגוון אפשרויות מצוינות כמו, התמחות במשפט פלילי, התמחות בדיני עבודה, התמחות בדיני ביטוח ועוד. לדוגמה, עו”ד דיני עבודה הוא עורך דין שסיים התמחות בדיני עבודה. כלומר יש לו ידע מקצועי ורחב ועל כן הוא נחשב אוטוריטה בתחום דיני העבודה.

  שאלות נפוצות של מועמדים ללימודי משפטים

  אין ספק שרבים מתלבטים האם להירשם ללימודי משפטים ויש מגוון שאלות שחוזרות על עצמן ועל כן ריכזנו עבורכם את השאלות הפופולאריות ביותר.

  ש: מהם תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במשפטים?

  ת: אם אתם רוצים להתקבל ללימודים באוניברסיטאות, עליכם להיות עם ממוצע של 90 ומעלה בבחינות הבגרות וציון 700 בערך בפסיכומטרי. מבחינת לימודים במכללות, תוכלו להתקבל עם ציון 600 ומעלה בפסיכומטרי ובחלק מהן ללא ציון פסיכומטרי אבל כן תצטרכו להיות עם ממוצע של 90 ומעלה בבחינות הבגרות. ההמלצה שלנו היא לפנות ישירות למוסד הלימודי ולבדוק בדיוק מהם תנאי הקבלה.

  ש: כמה מרוויח עורך דין?

  ת: יש שני פרמטרים שמשפיעים ישירות על השכר והם תחום ההתמחות והניסיון. לפרמטרים האלה מצטרף גם פרמטר נוסף הקשור לגודל המשרד. אם מדובר על משרד קטן, הרי שהמשכורות יהיו בהתאם ומנגד, אם מדובר על משרד גדול, אז המשכורת צפויות להיות הרבה יותר גבוהות.

  ש: כמה מרוויח עורך דין מתחיל שעובד בפרקליטות?

  ת: השכר הממוצע הוא כ-10,000 ש”ח ברוטו. מדובר על שכר יחסית גבוה בהשוואה לשכר הניתן לעורכי דין מתחילים שעובדים במגזר הפרטי.

  ש: כמה מרוויח עורך דין עם התמחות בפלילים?

  ת: אם מדובר על עורך דין שכיר, שכרו ינוע מ-7000 ש”ח ועד 10,000 ש”ח. ככל שיהיה לו יותר וותק, כך שכרו יעלה בהתאם. 

  ש: מהם תחומי ההתמחות הרווחים ביותר?

  ת: הרשימה כוללת תחומים כמו, רשלנות רפואית, קניין רוחני, פלילים, גירושין ונדל”ן. ההתמחויות הללו הן הרווחיות ביותר.  

  השאר תגובה


  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  נגישות