ברוכים הבאים לYour College

  5  טיפים להתמודדות עם בעיות קשב וריכוז

  5  טיפים להתמודדות עם בעיות קשב וריכוז

  אם גם אתם או ילדכם מתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז, כנראה שאף אחד לא צריך לספר לכם עד כמה החיים עשויים להיות עבורכם מורכבים. למזלנו, בימינו יש שיטות שונות ודרכים להתמודד עם בעיית ADHD, בעיית קשב וריכוז, בעיית ADD ובעיות שונות מהמשפחה הזו של הפרעות קשב וריכוז. 

  סובלים מבעיית קשב וריכוז? ובכן, קודם כל והכי חשוב – לעולם אל תאבחנו את עצמכם. חשוב לזכור, רובנו מתמודדים עם תסמינים כאלו ואחרים של בעיות קשב וריכוז. לפעמים קשה לנו להתרכז, לפעמים פחות, בפעמים אחרות אנחנו בכלל לא בקשב. אבל יש מרחק גדול בין להיות בעלי הפרעות קשב וריכוז, לבין להרגיש את אחד מהסממנים על עצמכם. ובמילים אחרות, בכדי לדעת אם אתם מתמודדים עם בעיה זו, יהיה חשוב לקבל אבחון מקצועי, לא דרך דפי האינטרנט. אם כבר אובחנתם כבעלי בעיית קשב וריכוז, הנה טיפים להתמודד איתה. 

  מוסיקה עשויה להקנות יכולת ריכוז 

  בעוד שרוב האנשים לא מסוגלים לעבוד כאשר יש מוסיקה ברקע שמתנגנת, אנשים בעלי בעיית קשב וריכוז יכולים למצוא את המוסיקה כגורם מסייע. נסו להפעיל מוסיקה ברקע, וגם תנסו לגוון בין מגוון סגנונות. תעשו זאת עד שתמצאו סגנון אשר מועדף עליכם, מה שיכול לסייע בשיפור היכולת להתרכז. 

  תרגול נשימות משולב דמיון מודרך

  אתם יכולים לבצע זאת בעזרתו של פרטנר, אבל אפשר גם לבד. אנחנו מדברים על תרגול נשימות אשר משלב בתוכו גם דמיון מודרך. קחו לכם חצי שעה ביום, במהלכה תעברו על מספר תרגילים של דמיון מודרך. תוכלו למצוא תרגילים כאלו באינטרנט, באתר יוטיוב, בבלוגים של פסיכולוגיה ועוד. עם הזמן, ייתכן שתוכלו להרגיש שיפור ביכולת שלכם להתרכז ולהתפקס. 

  תגמול עצמי זה לא מילה “גסה”!

  אתם חייבים לזכור, אין שום דבר רע בלתגמל את עצמכם. אם הייתם הורים וילדכם היו סובלים מבעיית קשב וריכוז, הפסיכולוג היה מלמד אתכם דרכים לתגמל את הילדים על מעשים חיוביים ותועלתניים. ככל שאתם יותר מצליחים למצוא סיבות לתגמל את עצמכם, כך יהיה עדיף. 

  תמצאו במה אתם הכי טובים

  שמעו לנו, לרוב האנשים קשה להתרכז במטלות ונושאים שאינם מעניינים אותם. אם אתם מתמודדים עם בעיית קשב וריכוז, אנחנו ממליצים למצוא תחומי עניין ש”עושים לכם את זה”. ככל שתהיו יותר מושקעים רגשית בפרויקטים שלכם, ככה יהיה לכם קל יותר להתרכז. 

  סדר יום קבוע בכל יום מחדש 

  בכל יום מחדש, אתם צריכים לדעת שיש לכם את סדר היום הקבוע שלכם. בסופו של דבר, סדר יום קבוע יוצר מסגרת, מה שחשוב מאוד לקבל בכל שלב בחיים. את המסגרת צריך לדעת לקבל, לדעת כיצד להשתלב בתוכה ולהתאים את עצמנו אליה.  עם הזמן, יהיה קל יותר לסגל לעצמכם שגרת יום מועילה ותועלתנית.

  השאר תגובה


  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  נגישות