ברוכים הבאים לYour College

  כל מה שרציתם לדעת על לימודי ראיית חשבון

  כל מה שרציתם לדעת על לימודי ראיית חשבון

  חשבונאות היא האמצעי שבעזרתו ארגון או עסק מתקשרים את המידע הפיננסי שלהם. זו כנראה גם הסיבה שמכנים את החשבונאות ׳שפת הביזנס׳. אנשים השולטים בשפה זו הם מצרך יקר מאוד בעולם העסקים, ולימודי ראיית חשבון הם מהמסלולים הפופולריים ביותר בקרב סטודנטים בארץ ובעולם. המשמעות היא שלבוגרי תואר ראשון, ובוודאי לבוגרי תארים מתקדמים יותר, יש מגוון אפשרויות לפיתוח קריירה משגשגת.

  חשבונאות היא מרכיב חשוב במיוחד בכול צורה של עסק מרגע הקמתו. בין אם זה עסק קטן או ארגון ענק, כל עסק זקוק לרואה חשבון שיהיה אחראי לכל נושאי הרווח וההפסד של החברה.

  למידה במסלול החשבונאות מלווה בתחושת גאווה. מסלול זה מוביל לקריירה שמציעה יוקרה ושכר גבוה, בדיוק כמו לימודי רפואה או משפטים. חשבונאות היא מסלול לימודי שמוביל את הסטודנט היישר אל חלומו – לנהל קריירה מצליחה כרואה חשבון מקצועי וטוב.

  חשיבות המקצוע

  אי אפשר להגזים בחשיבותו של ענף החשבונאות, מבחינת ההשפעה שלו על כל סוגי הארגונים, החל בארגונים ממשלתיים וכלה בארגונים עסקיים. 

  יחד עם זאת, חשוב שתהיו מודעים לעובדה ששגרת העבודה של רואה החשבון אינה אפופה בזוהר ובכיף, אלא כרוכה בבחינה מתמשכת של ספרים וחשבונות כדי לוודא שהכול תקין. 

  עבור כל ארגון, רואה החשבון הוא חלק מהמנוע המפעיל את כוח החיים של הארגון יום אחר יום, ולכן מקומו היכן שממוקמים מנועים, ׳בחדר האחורי׳. רואה חשבון שאפתן הוא לאו דווקא האדם שנהנה מזוהר כוכבים, אלא איש המקצוע שמרוצה מהעבודה הטובה והמדויקת שביצע.

  רואי חשבון יכולים להיות עסוקים מאוד, בעיקר בתקופת סוף השנה ולקראת תחילת השנה החדשה. זה הזמן שבו צריך לסגור את החשבונות של השנה החולפת, וסגירה זו כרוכה בעבודה מדוקדקת ומפורטת, חפה מטעויות ושגיאות ועומדת בדרישות החוק.

  על תוכנית הלימודים

  לימודי חשבונאות במכללה משלבים בין ידע תיאורטי לבין כלים מעשיים, כדי לאפשר לבוגרים להשתלב בקלות בשוק התעסוקה, במגזר הציבורי והעסקי כאחד.

  לימודי החשבונאות כוללים בדרך כלל חמישה תחומים:

  • חשבונאות פיננסית
  • חשבונאות ניהולית ותמחיר
  • ביקורת חשבונות
  • משפט עסקי ומסחרי
  • דיני מיסים

  כאשר אתם בוחרים ללמוד במסלול דו חוגי ומשלבים את לימודי החשבונאות בלימודי הכלכלה, תוכלו לקבל בשנה הרביעית הכשרה שתאפשר לכם לעמוד בבחינות הנדרשות על ידי מועצת רואי החשבון, ולקבל תעודת הסמכה לרואה חשבון.

  על הנושאים הנלמדים 

  הקורסים הנלמדים בלימודי חשבונאות כוללים נושאים כמו:

  • מבוא למסים
  • מבוא למשפט עסקי
  • דיני תאגידים
  • מבוא לתמחיר וחשבונאות ניהולית
  • ביקורת חשבונות
  • תכנון ובקרה עסקית
  • ניתוח דוחות כספיים
  • הערכת שווי חברות

  על הכלים והמיומנויות הנרכשים במהלך הלימודים

  העולם העסקי המודרני לא יכול להתנהל ללא אנשי מקצוע שיכולים לקרוא ולנתח דוחות כספיים. זהו הכלי האלמנטרי המאפשר להנהלת העסק לדעת מהו מצבה הכספי ומה הן תוצאות הפעולות העסקיות.

  לכן, אחת הדרישות הבסיסיות של כל תכנית לימודים המכשירה את הלומדים לעולם העסקי המודרני, היא לצייד את הסטודנטים בידע ובכלים מתחום החשבונאות, הנדרשים לפעולות כגון: עריכת ביקורת חשבונות, תכנון מס וכו׳.

  ולאחר הלימודים?

  כבוגרי החוג לחשבונאות תוכלו לבחור להמשיך בלימודי תואר שני בכלכלה, תואר שני במנהל עסקים או לימודי אקטואריה.

  מבחינה תעסוקתית – תעודת רואה חשבון פותחת בפניכם אפשרויות תעסוקה במגוון משרות יוקרתיות כמו: רואה חשבון, מנכ״ל, חשב, דירקטור בחברה, מנהל כספים, מבקר פנימי, מפקח וחוקר במס הכנסה, מעריך שווי חברות, יועץ כלכלי, יועץ לענייני מיסים, מבקר וחוקר במטרה לחשוף מעילות הן במגזר הציבורי והן במגזר העסקי.

  קחו בחשבון שרואה חשבון לא מסיים ללמוד לאחר שהשיג את התואר. כדי להמשיך ולצמוח בתחום זה תידרשו להמשיך ולרכוש מיומנויות חדשות וידע חדש לאורך כל הקריירה. 

  לחשבונאות יש צדדים רבים והיא מושפעת מדברים חדשים שממשיכים להתפתח כל יום. לכן, אם אתם רוצים לעסוק במקצוע החשבונאות לאורך שנים, יהיה עליכם להמשיך ללמוד בכול הזדמנות שתהיה לכם. אלה יכולים להיות לימודים לתארים מתקדמים או לימודים בקורסים שונים, כמו למשל לימוד על תוכנות מחשב חדשות שיכולות ליעל את עבודת החשבונאות.

  המאמר נכתב באדיבות ״המכללה האקדמית גליל מערבי״ – https://www.wgalil.ac.il

  השאר תגובה


  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  נגישות